KARACZAN PRUSAK

Karaczan PRUSAK - Blatella germanica
 
Samiec prusaka jest brunatno-żółty, samica jest nieco ciemniejsza. Na głowie znajdują się długie, cienkie, jaśniejsze czułki zbudowane z licznych członów. Są one w ciągłym ruchu ponieważ są ważnymi narządami zmysłowymi. Larwy mają zdolność regeneracji utraconych członów czułków.
Odnóża ich są długie i mają charakterystyczne kolce na goleniach. Stopa zbudowana jest z 4 członów, który każdy ma przylgi, a ostatni ma dodatkowo poduszeczkę i pazurki.
Dzięki tak zbudowanym stopom prusak może łatwo poruszać się po gładkich, pionowych powierzchniach.
Odwłok samca jest wydłużony i smukły, a jego koniec nieznacznie wystaje poza skrzydła. Odwłok samicy jest szeroki i zwykle przykryty skrzydłami. Odwłok jest wyraźnie segmentowany.
Prusak ma dobrze wykształcone skrzydła, ale nie fruwa. Używa skrzydeł do "lotu szybowcowego" lub jako "spadochronu" przy spadaniu z większych wysokości.
Jest owadem występującym gromadnie, lubi ciepło, prusaki żywią się prawie wszystkim. Idealne są dla nich pozostałości organiczne, produkty mączne, zbożowe, tłuszcze etc. Młode owady chętnie żywią się odchodami owadów dorosłych, są to owady kanibaliczne.
Samica w ciągu życia składa do 4-8 kokonów tzw. ootek. Z pękniętej ooteki wylęga się 35-40 małych, jasno ubarwionych larw. Larwy kształtem przypominają owady dorosłe, jednakże początkowo są białe, ale już po godzinie ich ciało ciemnieje, stając się koloru ciemno brązowego - prawie czarnego.
20 lat doświadczenia
rzetelne podnoszenie kwalifikacji
gwarancja skuteczności zabiegów
pomagamy przy wdrażaniu GMP/GHP i HACCP
najwyższe standardy jakości AiB, IFS, BRC
usługi prowadzimy na terenie całego kraju
serwis 24h dla stałych klientów
Chcesz zamówić usługę / masz jakieś pytania
zadzwoń do nas 663 663 104
lub napisz kontakt@aquaperfekt.pl