MÓL WŁOSIENNICZEK

Mól włosienniczek - Tineola Bisselliella
 
Mole są dokuczliwymi szkodnikami występującymi w mieszkaniach, na strychach, w sklepach i magazynach z tekstyliami oraz z wyrobami skórzanymi i futrzarskimi. Przynoszą szkody gospodarcze, ponieważ larwy ich żywią się włóknem pochodzenia zwierzęcego – wełną i jedwabiem prawdziwym, ponadto sierścią i piórami. Niszczą one również obicie mebli, futra i skórę
Dorosły mól nie pobiera pokarmu. W okresie życia korzysta z zapasów zgromadzonych przez larwy. Larwy (gąsienice) mola są szkodliwe. Uszkadzają i niszczą przechowywaną min. odzież.
Mole są drobnymi motylami. Rozpiętość jego rozłożonych skrzydeł wynosi od 12 do 15 mm. Barwa jego jest kremowoszara. Mole unikają światła, dlatego przebywają w ciemnych i zacisznych miejscach.
Poszukując pokarmu larwy mola włosienniczka i mola futrzanego wybierają te miejsca w wyrobach wełnianych lub w skórach, które są zabrudzone sokami owocowymi lub ludzkim potem i moczem, gdyż potrzebują do wzrostu i rozwoju związków azotowych i witamin z grupy B. Larwy moli nie trawią produktów roślinnych, takich jak bawełna lub len, ale mogą je zniszczyć, jeśli są zanieczyszczone moczem lub potem.
Produkty silnie zniszczone przez mole są posklejane jedwabistymi rurkami i zanieczyszczone drobnymi, twardymi odchodami, które niektórzy mylą z jajami. Jaja moli są bardzo drobne i przeźroczyste.
20 lat doświadczenia
rzetelne podnoszenie kwalifikacji
gwarancja skuteczności zabiegów
pomagamy przy wdrażaniu GMP/GHP i HACCP
najwyższe standardy jakości AiB, IFS, BRC
usługi prowadzimy na terenie całego kraju
serwis 24h dla stałych klientów
Chcesz zamówić usługę / masz jakieś pytania
zadzwoń do nas 663 663 104
lub napisz kontakt@aquaperfekt.pl