MRÓWKA FARAONA

Mrówka faraona - Monomorium pharaonis
 
Mrówki faraona pochodzą ze strefy tropikalnej. Rozwleczone wraz z rozwojem handlu są teraz szeroko rozpowszechnione.
Robotnice mają długość 1,5 -2 mm, żółto-brązowe, niekiedy z brązowym odwłokiem. Samce długości 3 mm, czarne, uskrzydlone, lecz nie latają. Królowe 3,6-5 mm długości, ciemno-czerwone, uskrzydlone, nie latają. Zamieszkuje ludzkie siedziby. Najczęstszymi miejscami występowania są zamknięte przestrzenie o wilgotności około 80% i temperaturze 25-30 °C blisko miejsc stanowiących źródło wilgoci takie jak kuchnie, łazienki (szczeliny w ścianach, wolne przestrzenie pod kafelkami).
Mrówki faraona można znaleźć w hotelach, szpitalach, biurach. W klimacie ciepłym występują na otwartych przestrzeniach. W rejonach o klimacie umiarkowanym, ze względu na wymagania cieplne i wilgotnościowe, ich bytowanie ograniczone jest do pomieszczeń.
Niewielkie rozmiary i duża liczebność są atutami mrówek. Z jednej strony trudno je przez to wytępić, z drugiej niezauważalne przez nas drobiny są dla nich całkiem sporymi porcjami pokarmu. Jeśli znajdą większy kąsek, oznaczają feromonami drogę do niego i w ciągu piętnastu minut setki robotnic przybiegają po szlaku, ćwiartują zdobycz i przenoszą do gniazda. Można się pocieszyć, że w mieszkaniu, w którym są mrówki faraona, nie ma karaluchów czy pluskiew.
20 lat doświadczenia
rzetelne podnoszenie kwalifikacji
gwarancja skuteczności zabiegów
pomagamy przy wdrażaniu GMP/GHP i HACCP
najwyższe standardy jakości AiB, IFS, BRC
usługi prowadzimy na terenie całego kraju
serwis 24h dla stałych klientów
Chcesz zamówić usługę / masz jakieś pytania
zadzwoń do nas 663 663 104
lub napisz kontakt@aquaperfekt.pl