Omacnica spichrzanka

OMACNICA SPICHRZANKA -
Plodia Interpunctella
 
Motyl ma skrzydła o rozpiętości 14-18 mm. Przednie skrzydła w nasadowej części są żółtawe, pozostała część jest ciemnoczerwona lub brunatnoczerwona z szaroniebieskimi, poprzecznymi paskami. Skrzydła otoczone są ciemną strzępiną. Tylne skrzydła są szaroniebieskie, przeświecające, z szarą strzępiną. Jaja białe, kształtu cytrynowa tego, o wymiarach 0,6 na 0,4 mm.
W magazynach dorosłe motyle nie pobierają pokarmu, aktywne są tylko w nocy. W dzień siedzą nieruchomo na ścianach i opakowaniach. W temperaturze pokojowej żyją ok. 2 tygodni.
Szkodliwym stadium są gąsienice, które mają gryzący aparat gębowy, służący im do pobierania pokarmu stałego. Gąsienice mają 8 par odnóży, w tym 3 pary odnóży tułowiowych i 5 par odnóży odwłokowych, nazywanych posuwkami. To właśnie one właśnie zjadają produkty spożywcze i zanieczyszczają je.
Żerują w rozdrobnionych produktach typu mąka, kasze, pasze, a także w orzechach, suszonych warzywach, owocach, grzybach, ziołach i różnych wyrobach cukierniczych. Szkody wyrządzane przez gąsienice motyli w przechowywanej żywności są bardzo dotkliwe, produkty spożywcze są uszkodzone i zanieczyszczone odchodami i przędzą, zmienia się ich zapach, smak i są nieprzydatne do spożycia.
20 lat doświadczenia
rzetelne podnoszenie kwalifikacji
gwarancja skuteczności zabiegów
pomagamy przy wdrażaniu GMP/GHP i HACCP
najwyższe standardy jakości AiB, IFS, BRC
usługi prowadzimy na terenie całego kraju
serwis 24h dla stałych klientów
Chcesz zamówić usługę / masz jakieś pytania
zadzwoń do nas 663 663 104
lub napisz kontakt@aquaperfekt.pl